  • REM3.5E-0512D/R10/A/X1
REM3.5E-0512D/R10/A/X1
advertisement
Manufacturer No:
REM3.5E-0512D/R10/A/X1
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-REM3.5E-0512D/R10/A/X1
Package:
24-DIP Module, 7 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
REM3.5E-0512D/R10/A/X1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MEDLINE REM3.5E (3.5W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    3.5W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    10kV
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    145mA 145mA