  • REM5E-2415D/R10/A/CTRL
REM5E-2415D/R10/A/CTRL
advertisement
Manufacturer No:
REM5E-2415D/R10/A/CTRL
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-REM5E-2415D/R10/A/CTRL
Package:
24-DIP Module, 7 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
REM5E-2415D/R10/A/CTRL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MEDLINE REM5E (5W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    5W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    10kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    166mA 166mA