  • REM6E-1224S/R10/A/X1
REM6E-1224S/R10/A/X1
advertisement
Manufacturer No:
REM6E-1224S/R10/A/X1
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-REM6E-1224S/R10/A/X1
Package:
24-DIP Module, 7 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
REM6E-1224S/R10/A/X1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Series
    MEDLINE REM6E (6W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    6W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    10kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    250mA