  • RG1005V-161-W-T5
RG1005V-161-W-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG1005V-161-W-T5
HK JDW NO:
740-RG1005V-161-W-T5
Datasheet:
RG1005V-161-W-T5
Step5Bar-code shipping tag
RG1005V-161-W-T5
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    160Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
  • Power Rating
    30mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm