  • RG3216V-1690-D-T5
RG3216V-1690-D-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG3216V-1690-D-T5
HK JDW NO:
740-RG3216V-1690-D-T5
Datasheet:
RG3216V-1690-D-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 169Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG3216V-1690-D-T5
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    169Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm