  • RG3216V-2201-D-T5
RG3216V-2201-D-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG3216V-2201-D-T5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RG3216V-2201-D-T5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RG3216V-2201-D-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RG3216V-2201-D-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RG
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm