  • RH108R250FS03
RH108R250FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH108R250FS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RH108R250FS03
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RH108R250FS03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    8.25Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    10W
  • Height
    11mm
  • Length
    35mm