  • RJP4009ANS-01#Q6
RJP4009ANS-01#Q6
advertisement
Manufacturer No:
RJP4009ANS-01#Q6
HK JDW NO:
668-RJP4009ANS-01#Q6
Package:
8-VDFN
Datasheet:
RJP4009ANS-01#Q6
Description:
IGBT 400V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RJP4009ANS-01#Q6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-VDFN
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2011
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    1.8W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • Input Type
    Standard
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    9V
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    400V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    9V @ 2.5V, 150A
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    150A