  • RJR24FX101P
RJR24FX101P
advertisement
Manufacturer No:
RJR24FX101P
HK JDW NO:
103-RJR24FX101P
Package:
Datasheet:
RJR24FX101P
Step5Bar-code shipping tag
RJR24FX101P
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.395 x 0.190 Face x 0.395 H 10.03mmx4.83mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
    Variable Resistors
  • Depth
    4.83mm
    RJR24
  • Military Standard
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    6.4mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Size Code
    3819
  • Rated Temperature
    85°C