  • RJZ-1509S/H
RJZ-1509S/H
advertisement
Manufacturer No:
RJZ-1509S/H
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RJZ-1509S/H
Package:
14-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
RJZ-1509S/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RJZ-1509S/H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    14-DIP Module, 6 Leads
  • Weight
    2.8g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE RJZ (2W)
  • Size / Dimension
    0.78Lx0.39W x 0.28 H 19.7mmx10.0mmx7.1mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Additional Feature
    SEATED HGT CALCULATED
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-T6
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    222mA
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Input Voltage-Nom
    15V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    222mA
  • Output Power
    2W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Total Power Output-Max
    2W
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Height
    7.1mm