  • RK73H3ATTE43R2F
RK73H3ATTE43R2F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H3ATTE43R2F
HK JDW NO:
430-RK73H3ATTE43R2F
Datasheet:
RK73H3ATTE43R2F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 43.2Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3166
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H3ATTE43R2F
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    43.2Ohm
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6332
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height
    700μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm