  • RL07S822JBSL
RL07S822JBSL
advertisement
Manufacturer No:
RL07S822JBSL
HK JDW NO:
873-RL07S822JBSL
Datasheet:
RL07S822JBSL
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 8.2kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RL07S822JBSL
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    2.29mm