  • RLB0912-470K
RLB0912-470K
advertisement
Manufacturer No:
RLB0912-470K
HK JDW NO:
103-RLB0912-470K
Step5Bar-code shipping tag
RLB0912-470K
    Select All
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 2.52MHZ
  • Diameter
    8.7mm
  • Length
    10mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2005
  • Series
    RLB0912
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Shrink Tube
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    960mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    170mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    47 µH