  • RLR07C6801GSRE823
RLR07C6801GSRE823
advertisement
Manufacturer No:
RLR07C6801GSRE823
HK JDW NO:
873-RLR07C6801GSRE823
Description:
Through Hole 6.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR07C6801GSRE823
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39017
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.62mm