  • RMCF1210FT825R
RMCF1210FT825R
advertisement
Manufacturer No:
RMCF1210FT825R
HK JDW NO:
762-RMCF1210FT825R
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
RMCF1210FT825R
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 825Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RMCF1210FT825R
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    825Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    330mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    2.5mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%