  • RMCF2010FT909R
RMCF2010FT909R
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2010FT909R
HK JDW NO:
762-RMCF2010FT909R
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
RMCF2010FT909R
Description:
RES SMD 909 OHM 1% 3/4W 2010
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2010FT909R
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    909Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm