  • RMCF2512FTR510
RMCF2512FTR510
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2512FTR510
HK JDW NO:
762-RMCF2512FTR510
Datasheet:
RMCF2512FTR510
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 510mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2512FTR510
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    510mOhm
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm