  • RMCS1206FT316K
RMCS1206FT316K
advertisement
Manufacturer No:
RMCS1206FT316K
HK JDW NO:
762-RMCS1206FT316K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RMCS1206FT316K
Description:
FIXED RESISTOR RMCS Series, Thick Film, 316kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCS1206FT316K
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RMCS
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    316kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm