  • RN55C2772BBSL
RN55C2772BBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN55C2772BBSL
HK JDW NO:
873-RN55C2772BBSL
Datasheet:
RN55C2772BBSL
Description:
27.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55C2772BBSL
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    27.7kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm