  • RN60D1171FR36
RN60D1171FR36
advertisement
Manufacturer No:
RN60D1171FR36
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RN60D1171FR36
Package:
Axial
Datasheet:
RN60D1171FR36
Description:
1.17kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN60D1171FR36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-R-10509/1, RN60
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.17kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    8.7376mm