  • RN60D5601FRE6
RN60D5601FRE6
advertisement
Manufacturer No:
RN60D5601FRE6
HK JDW NO:
873-RN60D5601FRE6
Datasheet:
RN60D5601FRE6
Description:
Quantity:
In Stock : 357
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN60D5601FRE6
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm