  • RN70C4640FBSL
RN70C4640FBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN70C4640FBSL
HK JDW NO:
873-RN70C4640FBSL
Datasheet:
RN70C4640FBSL
Step5Bar-code shipping tag
RN70C4640FBSL
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    464Ohms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm