  • RN73R1ETTP5830B25
RN73R1ETTP5830B25
advertisement
Manufacturer No:
RN73R1ETTP5830B25
HK JDW NO:
430-RN73R1ETTP5830B25
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RN73R1ETTP5830B25
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN73R1ETTP5830B25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73R
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    583Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm