  • RNC50H1562BSBSL
RNC50H1562BSBSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC50H1562BSBSL
HK JDW NO:
873-RNC50H1562BSBSL
Datasheet:
RNC50H1562BSBSL
Description:
15.6kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC50H1562BSBSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    15.6kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.78mm