  • RNC50H6983BSRSL
RNC50H6983BSRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC50H6983BSRSL
HK JDW NO:
873-RNC50H6983BSRSL
Datasheet:
RNC50H6983BSRSL
Description:
FIXED RESISTOR, 698kOhm, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC50H6983BSRSL
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Weldable
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    698kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, 7.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Lead Diameter
    0.41 mm