  • RNC60K7152DMB14
RNC60K7152DMB14
advertisement
Manufacturer No:
RNC60K7152DMB14
HK JDW NO:
873-RNC60K7152DMB14
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
71.5kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60K7152DMB14
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    71.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Failure Rate
    M (1%)