  • RNC70H1101FRB14
RNC70H1101FRB14
advertisement
Manufacturer No:
RNC70H1101FRB14
HK JDW NO:
873-RNC70H1101FRB14
Datasheet:
RNC70H1101FRB14
Description:
Through Hole 1.1kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC70H1101FRB14
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    17.45mm
  • Width
    4.57mm