  • RNCF0201FTC10K0
RNCF0201FTC10K0
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0201FTC10K0
HK JDW NO:
762-RNCF0201FTC10K0
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
RNCF0201FTC10K0
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0201FTC10K0
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.023Lx0.011W 0.58mmx0.29mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Power Rating
    32mW
  • Working Voltage
    15V
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm