  • RNCF0402DTC27K4
RNCF0402DTC27K4
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0402DTC27K4
HK JDW NO:
762-RNCF0402DTC27K4
Datasheet:
RNCF0402DTC27K4
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0402DTC27K4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    27.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm