  • RNCF0805BKE27K4
RNCF0805BKE27K4
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805BKE27K4
HK JDW NO:
762-RNCF0805BKE27K4
Datasheet:
RNCF0805BKE27K4
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805BKE27K4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    27.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm