  • RNCF0805BKE6K20
RNCF0805BKE6K20
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805BKE6K20
HK JDW NO:
762-RNCF0805BKE6K20
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RNCF0805BKE6K20
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805BKE6K20
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm