  • RNCF1206DTC23R7
RNCF1206DTC23R7
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206DTC23R7
HK JDW NO:
762-RNCF1206DTC23R7
Datasheet:
RNCF1206DTC23R7
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 23.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206DTC23R7
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    23.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm