  • RNCF1206DTC38R3
RNCF1206DTC38R3
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206DTC38R3
HK JDW NO:
762-RNCF1206DTC38R3
Datasheet:
RNCF1206DTC38R3
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 38.3Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206DTC38R3
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNCF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    38.3Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm