  • RNCF1210BKE357R
RNCF1210BKE357R
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1210BKE357R
HK JDW NO:
762-RNCF1210BKE357R
Datasheet:
RNCF1210BKE357R
Description:
RNCF Series, Thin Film, 357Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1210BKE357R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    357Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm