  • RNCF2010BTE2M20
RNCF2010BTE2M20
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2010BTE2M20
HK JDW NO:
762-RNCF2010BTE2M20
Datasheet:
RNCF2010BTE2M20
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.2MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2010BTE2M20
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.2MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm