  • RNCF2010DTE12K1
RNCF2010DTE12K1
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2010DTE12K1
HK JDW NO:
762-RNCF2010DTE12K1
Datasheet:
RNCF2010DTE12K1
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2010DTE12K1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    12.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm