  • RNCF2512BKE237R
RNCF2512BKE237R
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2512BKE237R
HK JDW NO:
762-RNCF2512BKE237R
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RNCF2512BKE237R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2512BKE237R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNCF
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    237Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm