  • RNCF2512BTC1K82
RNCF2512BTC1K82
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2512BTC1K82
HK JDW NO:
762-RNCF2512BTC1K82
Datasheet:
RNCF2512BTC1K82
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.82kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2512BTC1K82
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.82kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm