  • RNCF2512DKE2R49
RNCF2512DKE2R49
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2512DKE2R49
HK JDW NO:
762-RNCF2512DKE2R49
Datasheet:
RNCF2512DKE2R49
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.49Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2512DKE2R49
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.49Ohm
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm