  • RNCS1206BKE61K9
RNCS1206BKE61K9
advertisement
Manufacturer No:
RNCS1206BKE61K9
HK JDW NO:
762-RNCS1206BKE61K9
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RNCS1206BKE61K9
Description:
FIXED RESISTOR RNCS Series, Thin Film, 61.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCS1206BKE61K9
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RNCS
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    61.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm