  • RNF12GTD18R0
RNF12GTD18R0
advertisement
Manufacturer No:
RNF12GTD18R0
HK JDW NO:
762-RNF12GTD18R0
Datasheet:
RNF12GTD18R0
Step5Bar-code shipping tag
RNF12GTD18R0
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Tubular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.65 mm