  • RNF14BAE634R
RNF14BAE634R
advertisement
Manufacturer No:
RNF14BAE634R
HK JDW NO:
762-RNF14BAE634R
Datasheet:
RNF14BAE634R
Description:
FIXED RESISTOR, 634Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14BAE634R
    Axial
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    634Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.56 mm