  • RNF18FTD118K
RNF18FTD118K
advertisement
Manufacturer No:
RNF18FTD118K
HK JDW NO:
762-RNF18FTD118K
Datasheet:
RNF18FTD118K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 118kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF18FTD118K
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    118kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    1.8mm