  • RNR50H4122BRB14
RNR50H4122BRB14
advertisement
Manufacturer No:
RNR50H4122BRB14
HK JDW NO:
873-RNR50H4122BRB14
Datasheet:
RNR50H4122BRB14
Description:
Through Hole 41.2kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR50H4122BRB14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    41.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    1.78mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.78mm