  • RNR55H3091FMRE5
RNR55H3091FMRE5
advertisement
Manufacturer No:
RNR55H3091FMRE5
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNR55H3091FMRE5
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
RNR55H3091FMRE5
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.09kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Failure Rate
    M (1%)