  • RNX07540K2FKEL
RNX07540K2FKEL
advertisement
Manufacturer No:
RNX07540K2FKEL
HK JDW NO:
873-RNX07540K2FKEL
Datasheet:
RNX07540K2FKEL
Description:
40.2kOhms, 2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNX07540K2FKEL
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RNX
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.140Diax0.790L 3.56mmx20.07mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, High Voltage, Safety
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    40.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    3kV
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Military Standard
    Not
  • Length
    21.46mm