  • ROV05H820K
ROV05H820K
advertisement
Manufacturer No:
ROV05H820K
HK JDW NO:
461-ROV05H820K
Package:
Disc 5mm
Datasheet:
ROV05H820K
Step5Bar-code shipping tag
ROV05H820K
  • Package / Case
    Disc 5mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance @ Frequency
    270pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    90.2V
  • Energy
    3.5J
  • Varistor Voltage (Min)
    73.8V
  • Varistor Voltage (Typ)
    82V
  • Maximum AC Volts
    50V
  • Maximum DC Volts
    65V
  • Current - Surge
    800A