  • ROV10-330K
ROV10-330K
advertisement
Manufacturer No:
ROV10-330K
HK JDW NO:
461-ROV10-330K
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
ROV10-330K
Step5Bar-code shipping tag
ROV10-330K
  • Package / Case
    Disc 10mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bag
  • Capacitance @ Frequency
    4247pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    36.3V
  • Energy
    4.4J
  • Varistor Voltage (Min)
    29.7V
  • Varistor Voltage (Typ)
    33V
  • Maximum AC Volts
    20V
  • Maximum DC Volts
    26V
  • Current - Surge
    500A