  • ROV20H112K-S
ROV20H112K-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV20H112K-S
HK JDW NO:
461-ROV20H112K-S
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
ROV20H112K-S
Step5Bar-code shipping tag
ROV20H112K-S
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance @ Frequency
    360pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    1.21kV
  • Energy
    620J
  • Varistor Voltage (Min)
    990V
  • Varistor Voltage (Typ)
    1.1kV
  • Maximum AC Volts
    680V
  • Maximum DC Volts
    895V