  • ROV20H680L
ROV20H680L
advertisement
Manufacturer No:
ROV20H680L
HK JDW NO:
461-ROV20H680L
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
ROV20H680L
Step5Bar-code shipping tag
ROV20H680L
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance @ Frequency
    9600pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    78.2V
  • Energy
    49J
  • Varistor Voltage (Min)
    57.8V
  • Varistor Voltage (Typ)
    68V
  • Maximum AC Volts
    40V
  • Maximum DC Volts
    56V